Зворотний дзвінок

Редуктори та манометри

Манометр Icma 1/4" 0-10 бар, заднее подключение №243

208₴

Манометр Icma 1/4" 0-10 бар, нижнее подключение №244

208₴

Регулятор тиску Caleffi 535H 1 1/4" (535070H)

10 132₴

Регулятор тиску Caleffi 535H 1" (535060H)

4 813₴

Регулятор тиску Caleffi 535H 1/2" (535040H)

2 745₴

Регулятор тиску Caleffi 535H 3/4" (535050H)

3 636₴

Регулятор тиску Caleffi 5360 1 1/4" (536070)

8 809₴

Регулятор тиску Caleffi 5360 1/2 "(536040)

2 937₴

Регулятор тиску Caleffi 5360 3/4" (536050)

4 009₴

Редуктор Icma 1" 1/2 №245 (91245AH05)

3 800₴

Редуктор Icma 1" 1/2 №246 (91246AH05)

3 460₴

Редуктор Icma 1" 1/4 №246 (91246AG05)

2 620₴

Редуктор тиску води: для чого призначений і як працює

Редуктор тиску (регулятор тиску або редукційний клапан) – це пристрій призначений для підтримки заданого тиску води на виході незалежно від тиску на вході та водорозбору. Також прилад виконує ще одну важливу функцію - захищає водопровід, сантехніку і побутові прилади від гідроударів. Редуктор представляє собою невеликий пристрій в герметичному металевому корпусі, має два отвори з різьбленням на вході та виході, також для зручності налаштування тиску води деякі моделі обладнані гвинтом та манометром.

Принцип роботи редуктора полягає в рівновазі двох протилежно спрямованих сил – настроювальної пружини та діафрагми всередині редуктора. При відкритті крана відбувається зниження вхідного тиску і відповідно тиск на діафрагму падає, а зусилля пружини різко зростає. Стиснення пружини компенсує зміна тиску води, підтримуючи тим самим постійне значення не залежно від перепадів тиску води на вході.

При виборі регулятора тиску води слід враховувати кілька важливих факторів, по-перше, робочий тиск даних приладів може істотно відрізнятися. Найбільш розповсюдженими вважаються редуктори з вхідним тиском від 15 до 60 бар і тиском на виході від 1 до 6 бар. По-друге, прилади відрізняються температурними режимами. Діапазон робочої температури редуктора від 0 до 130  °С. Якщо встановити регулятор без урахування даного параметра, то прилад буде працювати неправильно. І по-третє, незалежно від моделі редуктора перед ним обов'язково потрібно поставити фільтр грубої очистки, а також лічильники води, якщо вони будуть встановлюватися. Тому місце для установки регулятора тиску краще продумати ще на етапі ремонту, але якщо цього зробити немає можливості, то як варіант можна встановити редуктор перед самими побутовими приладами або сантехнікою.

Як вибрати і де купити редуктор тиску води

Перше на що слід звернути увагу при виборі редукційного клапана це розмір підключення. Діаметр підключення вимірюється в дюймах і відповідає розміру труби водопроводу. Найбільш поширеними є редуктори розміром 1/2" та 3/4", також зустрічаються й інші розміри: 1", 1 1/4", 2" і 2 1/4". Але даний параметр не є найважливішим, тому що для коректної роботи пристрою потрібно враховувати витрату води і діаметр клапана.

  1. За способом регулювання заданого тиску води редуктори діляться на дві групи статичні і динамічні. Статичні редуктори застосовуються в системах з нерегулярним водорозбором і призначені для отримання заданого параметра тиску на виході. Найчастіше вони використовуються в квартирах і приватних будинках оскільки досить компактні і прості в експлуатації, так як регулюються за допомогою одного гвинта. Динамічні редуктори частіше використовуються для комерційних і виробничих цілей та встановлюються в магістральних системах з безперервним потоком та великою витратою води. Зміна тиску води відбувається ще до надходження води всередину приладу, але при цьому тиск на виході буде нерегулярним. Іншими словами динамічні регулятори захищають від гідроударів, але не підтримують постійний тиск на виході. При цьому, редуктори працюють в динаміці підходять для бойлерів і систем опалення.
  2. За особливостями конструкції виділяють поршневі та мембранні регулятори. Принципових відмінностей між ними немає, різниця полягає лише у використанні різних систем, які виконують функцію діафрагми, а саме поршня та мембрани відповідно. За рахунок того, що мембранні повністю гідравлічні, а пружина знаходиться в сухій камері вони вважаються більш надійними. У свою чергу поршневі мають простий механізм за рахунок чого термін служби у них необмежений. Також поршневі регулятори простіше налаштувати для цього не обов'язково викликати фахівця, тиск води на виході можна відрегулювати поворотом гвинта. Але при цьому поршневі редуктори періодично потрібно очищати від засмічень.
  3. За температурним режимом бувають редуктори для холодної і гарячої води. Регулятори тиску для холодної води працюють в діапазоні від 0 до 40 ° С, а моделі для гарячої води працюють при температурі до 130 °С. Виходячи з цього редуктори призначені для гарячої води можна встановити і на холодну воду, але не навпаки.
  4. За матеріалом корпусу. Найчастіше зустрічаються редуктори з латуні, нержавіючої сталі та сплавів металів. Найголовніше це антикорозійні властивості матеріалу, а також його міцність. При цьому цілком допустимими є деталі виготовлені з полімерів, але в такому випадку краще звернути увагу на наявність сертифікатів якості, які підтверджують не тільки надійність, але і безпеку для здоров'я.
  5. За розміром осередків сіточки в клапані. Можуть варіюватися від 2 до 500 мікрон. Оптимальним вважається розмір осередків 100 мікрон.
  6. За пропускною спроможністю різні моделі редукторів можуть мати продуктивність від 2,4 до 120 кубометрів води на годину. Для житлових приміщень досить буде продуктивності в 3 м3/год, для комерційних до 15 м3/год, а все що понад цього значення фахівці рекомендують використовувати для цілей виробництва.
  7. За типом з'єднання виділяють різьбові та фланцеві. Перші підходять для труб діаметр яких не перевищує 50 мм, тобто найчастіше для житлових приміщень. Для комерційних і промислових частіше використовують фланцеве з'єднання на труби діаметр яких понад 50 мм.

Також деякі моделі додатково комплектуються фільтрами та манометрами. Очевидно що ціна на такі редуктори буде вищою, але при цьому використання манометра забезпечить зручність в експлуатації, а фільтр продовжить термін служби не тільки редуктора, а також сантехніки і побутових приладів.

Купуючи редуктор тиску з фільтром слід звернути увагу на матеріал картриджа. Оскільки в залежності від ступеня і роду забруднення води можна підібрати картридж з поліпропілену, активованого вугілля, сітки, гранулито та інші. Правильно підібраний картридж забезпечить ефективну очистку води для побутових, так і для питних потреб. При цьому якщо плануєте використовувати воду в тому числі для питних потреб рекомендуємо вибирати більш дорогі моделі спеціально призначені для тонкого очищення.

Якщо Ви вже купили редуктор, але пізніше з'явилася необхідність виміряти тиск води, то можна манометр купити окремо. Так що ж являє собою манометр для води? Це високоточний вимірювальний прилад, який дозволяє визначити тиск води у водопроводі. Залежно від потреб він може встановлюватися як перед, так і після редуктора щоб виміряти тиск на вході або виході відповідно. Всі манометри діляться на два типи аксіальні та радіальні. У аксіального манометра штуцер (різьбове з'єднання) розташований позаду, при установці даного приладу його шкала буде паралельна підлозі. У радіального манометра підключення розташоване внизу, при підключенні шкала буде перпендикулярна підлозі, а манометр матиме вертикальне положення. Друга відмінність полягає в діапазоні тиску, який манометр може вимірювати, наприклад у побутових манометрів шкала від 0 до 4, від 0 до 6 або від 0 до 10 бар.

На нашому сайті Ви можете купити редуктор тиску води або манометр з різними параметрами від таких відомих брендів як ICMA (Італія) і Koer (Чехія).